Литекс отстъпи на Клуж в Белек

Шампионът на България Литекс загуби първата си приятелска среща на подготвителния лагер в Турция, след като днес "оранжевите" претърпяха поражение с 0:1 от румънския гранд Клуж. Срещата се изигра в Белек, като единственото попадение в мача падна след точно изпълнена дузпа още в 16-та минута.

Наставникът на ловчанлии Христо Стоичков заложи на следния титулярен състав: Пиргов, Бодуров, И. Миланов, Итуа, Занев, Сандриньо, Янев, Г. Миланов, Тиаго, Ваюши и Никасио, като след почивката на терена влязоха още Александров, Жос, Костадинов, Тодоров, Божиков, Цветанов, Г.Иванов, Николов, Попов, Колев и Цветков. Мачът бе наблюдаван на живо от най-добрите голфъри-аматьори на България, които бяха поканени лично от Христо Стоичков

Двубоят в Белек стартира открито, като още в началните минути и двата тима имаха изгодни шансове за откриване на резултата. В 2' Петър Занев центрира от обичайната си позиция на левия фланг, а стражът на румънците Бето отрази удар с глава на Никасио. В последствие обаче се и оказа, че нападателят на Литекс е бил в засада. Клуж отговори две минути по-късно, когато Сугу засече една топка във вратарското поле на "оранжевите", но не успя да намери очертанията на вратата.

Така постепенно се стигна до 15', когато и резултатът в Белек бе открит. Съставът на Клуж получи правото да изпълни дузпа, след като Илко Пиргов фаулира Сугу в пеналтерията на българския шампион. Зад топката застана Годемече, който бе точен и даде аванс на румънците. Петнадесет минути по-късно Литекс имаше добра възможност да възстанови равенството, но изстрел на нахлулия Николай Бодуров бе отразен от бранител на Клуж.

На почивката Христо Стоичков извърши три промени в своя стартов състав, като в игра се появиха Цветанов, Колев и Цветков. Пет минути след подновяването на играта Христо Янев получи шанс да реализира един от многото си голове от статично положение, но Бето успя да отрази изстрела на халфа в долния десен ъгъл. Между 52' и 57' Илко Пиргов се намеси брилянтно на два пъти срещу Педро, който бе извеждан очи в очи с него, но не съумя да го преодолее.

След точно час игра отново дойде ред за смени, а Христо Стоичков извърши нови седем промени в своя състав. Това обаче така и не доведе до промяна на статуквото, като двубоят между Литекс и Клуж завърши без пвоече отбелязани голове до края на редовното време.