Литекс отново е в топ 3

Въпреки четирите загуби през последните два месеца Литекс се завърна в топ 3 на А група след домакинска победа 2:0 над Славия, с която „оранжевите“ се възползваха по най-добрия начин от загубите на Левски и Берое.

Ловчанлии събраха 29 точки и изравниха по актив Локомотив (София), от който имат по-добра голова разлика – 31:23 срещу 21:23. „Оранжевите“ отстъпиха на „железничарите“ с 0:2 в „Надежда“ в началото на сезона, а спечелиха ответния двубой с 4:2 като домакин и предвид разменените победи, головата разлика накланя везните в полза на тима на Красимир Балъков.

Славия пък остава на 10-то място с едва 17 точки – все още четири повече от Марек и 10 повече от последния Хасково, като въпросните два тима са в зоната на изпадащите.

И двата тима нямаха поражение в последните си три мача от всички турнири, но „белите“ отпаднаха от осминафиналите в турнира за Купата на България по-рано през седмицата.

В 26-ата минута Данило Асприя откри резултата в полза на домакините с изненадващ изстрел от далечно разстояние, при който топката тупна коварно пред вратата на Георги Петков и заблуди стража на „белите“ - 1:0. Малко преди това фрапантен пропуск бе направил Уилмар Джордан, който така и не можа да запише името си сред голмайсторите.

В 54-ата минута Литекс сложи точка на спора с втори гол, с който прекърши устрема на Славия към изравняване – гостите бяха направили три отлични атаки, пропиляни с пропуски на Жереми Манзоро и Радослав Василев.

Армандо Ваюши изведе по прекрасен начин Джордан сам срещу вратаря, колумбийският нападател промуши кълбото покрай плонжа на Петков, а Румен Руменов притича, за да довкара на празна врата – 2:0.