Литекс нанесе първо домакинско поражение на Берое (ВИДЕО И СНИМКИ)

Отборът на Литекс се изкачи на второ място във временното класиране на „А" група, след като днес „оранжевите" записаха шеста победа през сезона, печелейки с 3:2 гостуването на Берое в последен мач от 11-ия кръг.

Младежкият национал Симеон Славчев отбеляза два гола за ловчанлии, докато едно попадение добави и Петър Златинов. Точни за „зелените" бяха националът Венцислав Христов и резервата Елио Мартинс, но техните попадения не се оказаха достатъчни за нещо повече.

Така Литекс събра актив от 22 точки на сметката си, изпреварвайки Ботев за втората позиция в таблицата. „Канарите" са с 21 пункта до момента. Лидер с 25 точки остава действащият шампион на страната Лудогорец.

Берое от своя страна записа първа домакинска загуба през сезона, като носителят на Купата на България остава на 10-а позиция с актив от 12 точки. „Зелените" имат вече три загуби в последните си пет срещи, като беройци трябва да ускорят темпото, ако искат място в първата седмица на шампионата.

Още от самото начало двубоят започна зле за домакините, които допуснаха попадение след само пет минути игра. Литекс получи правото да изпълнява пряк-свободен удар пред вратата на Иван Караджов, а зад топката застана Петър Златинов. Халфът изпълни ювелирно статичното положение и изведе гостите напред - 0:1.

Резултатът на ст. „Берое" бе изравнен в 28', когато Венцислав Христов попадна в прегръдките на съотборниците си. Николай Бодуров и Евгени Александров допуснаха груба грешка в пеналтерията на Литекс, като двамата съотборници не се разбраха за една топка. Най-съобразителен в ситуацията бе Венци Христов, който от много малък ъгъл успя да отбележи за 1:1.

Радостта на беройци обаче не трая дълго, защото седем минути по-късно Литекс отново излезе напред в резултата. Иван Караджов отрази удар на Джордан, но защитата на Берое позволи на Симеон Славчев да осъществи успешна добавка за 1:2.

И след почивката футболистите на Петър Хубчев продължиха да не се представят добре, като в повечето време Литекс бе по-опасният тим на терена.

Още в 51' „оранжевите" направиха голяма крачка към победата днес, бележейки и трети гол в мрежата на заралии. Джордан хитро пропусна подаване на Момчил Цветанов, като кълбото се озова в краката на Симеон Славчев. Халфът навлезе в пеналта и отбеляза втория си гол в срещата, вкарвайки за 1:3.

В 70' наставникът на Берое Петър Хубчев гласува доверие на Елио Мартинс, а тази смяна на специалиста бързо даде положителен резултат. В 83' Берое се върна в мача, като именно Мартинс реализира за 2:3 във вратата на Литекс. Халфът получи подаване от Зехиров и с удар под напречната греда вдигна трибуните на крака.

До края Берое опита да измъкне поне точка от срещата, но в добавеното време Евгени Александров улови изстрел с глава на Иво Иванов.