Литекс изплува сух край Огоста

Литекс пречупи Монтана като гост с 2:0 и показа, че се е съвзел след загубата от Левски миналия кръг, предаде репортер на Sporta.bg от стадион "Огоста".

Колумбийската перла на ловчанлии Данило Асприля заби първия гол за своя тим. В 39-ата минута той се озова сам срещу стража на Монтана, преoдоля го и вкара.

Второто попадение реализира Бьорн Маарс Йонсен, който беше изведен по отличен начин в 83-ата минута и с кинжален изстрел дари победата на "оранжевите".

До края на срещата Литекс задържа преднината си и се поздрави с успех на стадион „Огоста“. Домакините пък изглеждаха беззъби и от хъса им от предишните кръгове нямаше и следа.

С този успех тимът от града на люляците временно излезе начело в А група с актив от 22 точки, събрани в 12 кръга. Довечера обаче дербито Левски – Лудогорец може да излъчи нов лидер в елита. Монтана пък се намира в опасната зона с 12 пункта, колкото има и Ботев.