Литекс излъга Сливен в последната секунда

снимка: SPORTA.BG

Отборът на Литекс успя да спечели първия мач под ръководството на новия си треньор Ангел Червенко, налагайки се над тима на Сливен. Двубоят на стадион „Хаджи Димитър" завърши 2:1, като почти цял мач за ловчанлии записа бившият играч на ЦСКА Дормушали Саидходжа.

Гостите от Ловеч поведоха още в деветата минута на срещата след статично положение. Христо Янев центрира от корнер и Вилфред Нифлор засече с глава топката в мрежата на Денчев. До края на полувремето домакините атакуваха често в търсене на изравнителен гол, като Мирослав Минден и Владислав Ямуков бяха сред най-активните сред момчетата на Диян Петков.

През второто полувреме Сливен все пак успяха да стигнат до изравнително попадение. Мирослав Миндев бе точен с глава в 66-ата минута след центриране отдясно, възстановявайки паритета на стадион „Хаджи Димитър". В даденото от съдията продължение обаче централният защитник на „оранжевите" Александър Барт донесе трите точки за гостите. След изсипана топка в наказателното поле Нифлор свали топката към Барт, който направи Денчев безпомощен за втори път.

Така ловчанлии се изравниха по точки с тима на Левски на четвъртото място в класирането в родната А група. Сливен пък продължава със слабия старт на сезона, като това е трета загуба за тима на Йордан Лечков от началото на кампанията.