Литекс излезе начело в юношеската група (до 17 години)

снимка: pfclitex.com

Черноморец измъкна равенство 2:2 като гост на Левски в дерби от 13-тия кръг на първенството в елитната юношеска група до 17 години.

Момчетата на старши треньора Тодор Киселичков започнаха много плахо срещата и още в 6-тата минута вече изоставаха с два гола в резултата. В средата на полувремето обаче бургазлии се съвзеха и върнаха едно попадение чрез Милчо Ангелов.

През втората част черноморци взеха инициативата и на няколко пъти застрашиха опасно вратата на домакините, за да се стигне до момента, в който щатният реализатор нанесе своя удар. Милчо Ангелов отбеляза и второто попадение в двубоя и донесе ценната точка за своя отбор. С актив от 23 точки малките "акули" заемат третото място в класирането. В следващия кръг те приемат тима на Ботев Пловдив.

В друга среща от кръга юношите (младша възраст) на Черно море надиграха връстниците си от Спартак Пд с 1:0. Варненци започнаха по активно двубоя и след като пропуснаха няколко изгодни положения за гол, в 34-ата мин Михаил Ангелов бе задържан в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа.

След почивката гостите се опитаха да стигнат поне до равенството, но моряците се бранеха организирано и грамотно и разчитаха предимно на бързи контраатаки. Наставникът на победителите Радослав Боянов заяви пред клубния сайт , че е доволен от резултата , но има още какво да се желае в игрови план Ц особено в завършващата фаза на атаката. В следващата събота, отново от 10.30  Черно море приема аутсайдера Локомотив Сф и ще има възможност да се изкачи още по напред във временното класиране.

Срещата между Векта (Пловдив) и Славия беше отложена заради участието на младите бели надежди на турнир в Швейцария.