Литекс би Монтана след три гола на Георги Миланов

Отборът на Литекс се върна на пътя на победата, след като в мач от 10-ия кръг на Виктория ФП победи като гост Монтана с категоричното 1:3. Това прекъсна серията на тима на Стоичков от 2 поредни загуби - от Левски и Ботев.

В герой за гостите се превърна Георги Миланов, който отбеляза хеттрик за победата - 15, 59 и 54 минути. В 41-ата пък Пашов отбеляза за Монтана.

В класирането ловчанлии се доближиха само на точка от топ 4. Тимът на Стоичков има 17 в своя актив, а пред тях са ЦСКА с 18 и Ботев с 20. Лудогорец и Левски са на първите 2 позиция съответно с 25 и 22, но и мач по-малко. Монтана е на 11-а позиция с 11 точки.

Срещата започна с абсолютна доминация на Литекс, които още в началото можеха да се разпишат, но Миланов и Иса се отчетоха с пропуски. Все пак в 14-ата минута ловчанлии получиха правото да изпълнят пряк свободен удар пред вратата на домакините, а с невероятно техничен удар Миланов успя да преодолее съпротивата и на стената, и на вратаря - 0:1 за Литекс.

Гостите обаче продължиха да атакуват, търсейки втори бърз гол, но той така и не падаше. Най-чистото положение се откри пред Иса в 35-ата минута, когато беше изведен абсолютно сам срещу вратаря, но той си поведе силно топката и не успя да се възползва.

В 41-ата минута пропуските на гостите бяха наказани, след като Димитър Илиев успя да отнеме топката в центъра на терена и веднага пусна пас в коридор на Пашов, който технично преодоля Пиргов и възстанови равенството - 1:1 на „Огоста". В самия край на полувремето отново Иса пропусна да даде аванс на своите, след като Личков изби негов удар от самата голлиния.

През втората част футболистите на Литекс излязоха изключително мотивирани след думите на Христо Стоичков на полувремето. Гостите започнаха да атакуват все по-опасно и в 58-ата минута Иса успя да се измъкне в наказателното поле, но Сендо го препъна и Ахмед Ахмед отсъди дузпа. Зад топката застана Георги Миланов и младият плеймейкър реализира спокойно - 1:2 в 59-ата минута.

5 минути по-късно Литекс отново получи шанс да стреля от далечно разстояние след отсъден пряк свободен удар. Отново Георги Миланов се нагърби с изпълнението и резултатът беше същият, какъвто и през първото полувреме - 1:3 и хеттрик за българския национал.

В самия край на двубоя Галин Иванов беше изведен сам срещу вратаря, но вратарят на Монтана показа страхотен рефлекс и спаси своите от по-разгромна загуба.