Лисицки се справи с Бартоли и е на полуфинал на Уимбълдън

Сабине Лисицки (Германия) е първата полуфиналистка на Уимбълдън, след като победи с 2-1 сета 6:4, 6:7, 6:1 поставената под номер 9 Марион Бартоли (Франция).

Срещата започна много добре за Лисицки, която проби на нула първия сервиз на Бартоли. Това обаче не помрачи настроението на французойката, която бързо върна пробива за 1:1 гейма. Мощната Лисицки отново стигна до пробив и след това поведе с 3:1 след своето подаване. Бартоли трудно взе своето подаване за 3:2.

Постепенно Бартоли намери верния ритъм, но изоставаше с един пробив. Двете тенисистки взимаха своите сервиз геймове и Лисицки спечели първият гейм с 6:4.

В началото на втората част при 2:1 Бартоли съумя да пробие сервиза на своята съперничка и поведе с 3:1 гейма. Лисицки обаче успя да се съвземе и веднага върна пробива за 3:2 гейма. Нещо повече при 4:4 германката успя да направи много важен пробив след грешка на Бартоли, която прати топката в аут от лесно разиграване. Така се стигна до 5:4 за Лисицки и сервиз за германката.

Лисицки стигна до три мачпойнта, но Бартоли не се предаваше и успя да стигне до брейкпоинт. Това разконцентрира германката, която допусна двойна грешка и загуби сервиза си. Така вторият сет стигна до тайбрек, където Бартоли успя да изравни резултата в мача след 7:4 в тайбрека.

Третият решаващ сет започна перфектно за Лисицки, която след пробив поведе с 3:0 гейма. При 4:1 гейма германката получи три точки за пробив и успя да вземе солидна преднина за 5:1 и сервираше за мача. Германката успя да спечели мача с четвъртия си мачпоинт и се класира за полуфиналите в турнира.

Лисицки предостави на зрителите превъзходен сервиз и реализира 9 аса. Също така тя направи 50 печеливши удара срещу само 11 на своята съперничка.

Така Сабине Лисицки, която не е поставена в основната схема ще играе на полуфинал на Уимбълдън с победителката от двубоя Мария Шарапова - Доминика Цибулкова.