Лион загуби третото място в Лига 1

Лион отстъпи с 0:1 на Реймс в среща от 31-ия кръг на френското първенство и остана с 53 точки. Лион обаче се смъкна на 4-а позиция със същия актив, след като по-рано днес Сент Етиен изтръгна волева победа на собствен терен с 1:0 срещу Евиан Тонон Гаяр. Евиан е на 17-о място с 31 точки.

Лион игра с 10 души в последните 39 минути заради директен червен картон на Милан Бишевац, направил груб фаул срещу Диего. Това нарушение предизвика и дузпа, която беше реализирана от полския полузащитник на домакините Гжегож Кжишовяк в 53-ата минута.

По този начин Лион остана без победа в пет поредни мача, докато Реймс постигна трети пълен успех в последните си пет двубоя. Поредицата ги извади от зоната на изпадащите, като те имат сега 34 точки, на 4 над Нанси, който е първи под чертата.

Минути преди да бъде спънат за дузпата, Диего можеше да стане автор на гол от игрова ситуация, но ударът му наскорост от дясно излезе до гредата в аут.

По-рано днес Сент Етиен малко щастливо пречупи друг отбор, който е застрашен от изпадане- 1:0 срещу Евиан Тонон Гаяр. Вратарят Лакие не успя да се намеси както трябва и само довкара топката в мрежата си след удар с глава на Ромен Хамума в 77-ата минута. Този успех увеличи серията на отбора на Сент Етиен на 16 поредни срещи без поражение.

Зелените доминираха почти през цялото време, но вратарят Лакие показваше добър рефлекс при всяка една от тях. Той сгреши само веднъж, при центрирането на Франсоа Клерк, след което Хамума стреля с глава и резултатът беше променен.