Лион се установи в златната среда

Олимпик Лион се изкачи в средата на класирането, след като победи гостуващия Гинган с 2:0 в среща от 12-ия кръг на футболното първенство на Франция.

Домакините решиха мача само в рамлите на две минути. Александре Лаказете откри за Лион в 12-а минута на двубоя, а само 60 секунди по-късно Бафетимби Гомис направи 2:0.

За Лион това е първа победа от последните шест мача на тима във френското първенство. Лошата новина за отбора е контузията на Максим Гоналон, който бе сменен в 54-а минута.

Той бе грубо фаулиран от резервата на гостите Мустафа Диало, който получи червен картон. Аячо загуби от гостуващия Валансиен с 1:3. Така отборът допусна пета поредна загуба във всички турнири и се смъкна на предпоследно място в класирането.

Нападателят Грегори Пуйол даде аванс на Валансиен в 26-а минута, но в 32-а след автогол на Руди Матер Аячо изравни.

През второто полувреме за гостите точни бяха Матийо Досеви в 68-а минута и Грегори Пуйол в добавеното време. Валансиен се отлети от дъното в класирането, но остава в зоната на изпадащите.

Реймс се наложи над Бастия с 4:2 и се изкачи на шесто място с 18 точки актив. Евиан спечели срещу гостуващия Тулуза с 2:1 с победен гол на Седрик Монгонгу от дузпа в последните секунди.

Сошо и Сент Етиен завършиха 0:0, а гостите играха почти цял мач с 10 души, след като Курт Зума бе изгонен в 27-а минута.

В 71-а минута от тима на Сошо пък изгонен бе Петрус Бумал. По-късно днес вторият в класирането Монако гостува на Лил, а Монпелие е домакин на Нант, посочва БТА.