Лион се класира за ШЛ след 1:1 като гост на Рубин

снимка: olweb.fr

Отборът на Олимпик Лион се класира за груповата фаза в Шампионската лига. Французите завършиха наравно 1:1 като гости на Рубин (Казан) в срещата реванш от плейофите и продължават напред благодарение на победата с 3:1 в първия мач.

Срещата започна слабо и за двата отбора, които трудно стигаха до противноковите наказателни полета. Втората част и двата тима показаха, че искат да играят в групите на най-силния футболен турнир и заложиха на нападателния футбол. Гостите имаха сериозно положение в 57-та минута, когато Гомис излъга вратаря, но защитник изби от голлинията. Лисандро Лопес пък бе изведен сам срещу вратаря Рижиков, но не успя да го преодолее. В ответната атака Лебеденков нацело гредата след удар с глава.

Постепенно руснаците упражниха териториален натиск и стигаха по-често до положения. В 76-та минута вратаря Лорис се справи блестящо при удар на Медведев. Само две минути по-късно обаче трябваше да капитулира. Резервата Обафеми Мартинс свали с глава топката на Начо и той от 12 метра я прати в мрежата на гостите.

Този гол стимулира допълнително домакините, които вече бяха само на едно попадение от групите. В състава на Лион се появи Миралем Пянич, който успяваше да задържа повече топката в последните минути и да организира атаки за Лион. В 83-та минута съдията отмени гол на Лион, а малко след това французите нацелиха и гредата. Все пак в края на мача Коне надскочи всички при центриране от корнер и изравни за 1:1.

Така Лион се класира за груповата фаза на Шампионската лига и ще очаква своите съперници утре на жребия в Монако.