Лион се класира на финал за Купата на Лигата след обрат

Олимпик Лион постигна забележителен обрат и победа с 4:2 след продължения срещу Лориен, с което се класира на финал за купата на Лигата във Франция.

Нападателят Иносент Емегара даде преднина на домакините от Лориен след час игра, а минути по-късно Кевин Моне-Паке удвои аванса на тима си.

Алешандре Лакасет обаче намали на 1:2 само десет минути преди края на мача и Олимпик се изнесе с всичките си футболисти в половината на съперника.

В последните секунди на добавеното време 7-кратните шампиони на Франция изпълниха корнер, който беше засечен с глава от резервата Джими Бриан за равенството в редовното време на мача.

Попадението на Бриан даде психологическо предимство на гостите от Лион, които стигнаха с лекота до победата.

Бафетимби Гомис преодоля вратаря Бенжамин Леком в края на първото продължение, а Лакасет вкара втория си гол в след изтичането на 120 минути от контраатака, с което оформи крайното 4:2.

Съперникът на Лион ще бъде определен по-късно тази вечер, когато миналогодишният шампион Олимпик Марсилия посреща претендента Ница във втори полуфинал от турнира.