Лион се изравни по точки с ПСЖ

Олимпик Лион спечели с 3:0 у дома срещу Ница и се изравни по точки с лидера във френското първенство Пари Сен Жермен.

Домакините поведоха пет минути преди почивката, когато Бафетимби Гомис асистира на Лисандро Лопес и той се разписа във вратата на Ница. Антони Ревейер покачи на 2:0 в началото на второто полувреме и се реваншира, след като през първата част негов удар срещна гредата.

В 73-ата минута вратарят Давид Оспина получи втори жълт картон за нарушение в наказателното поле срещу Гомис, който реализира отсъдената дузпа.

Олимпик Лион също завърши мача в намален състав, като в 90-ата минута и Деян Ловрен беше предупреден официално за втори път.

Един от фаворитите за класиране в европейските клубни турнири Бордо направи разочароващо равенство 0:0 у дома срещу Троа. В друга среща от Лига 1 Лил победи у дома шампиона Монпелие с 4:1.