Лион с ключова победа във Франция

Възраждащият се отбор на Лион постигна успех с 2:0 като гост над Реймс и увеличи серията си от мачове без поражение на 10.

Голове на Александър Лаказет и на халфа Гейда Фофана осигуриха успеха на Лион в 21-ия кръг на Лига 1, като 7-кратните шампиони се придвижиха на 8-о място в класирането, уточнява БТА.

Лаказет откри резултата в 25-ата минута след като се възползва от пробив и центриране на левия бек Анри Бедимо. Ветеранът Йоан Гуркуф беше близо до второ попадение при изпълнение на свободен удар от 30 метра, а след това и шут на Бафетимби Гомис беше спасен от вратаря на домакините.

Фофана осигури успеха на гостите в 84-ата минута след асистенция на капитана Максим Гоналон. Единствената лоша новина за отбора на Лион беше травмата на защитника Мигел Лопес в рамото, заради която беше заменен.

По-късно днес лидерите от ПСЖ посрещат Нант, а вторите Монако гостуват на средняка Тулуза.