Лион отново е на върха във Франция (ВИДЕО)

снимка: olweb.fr

Олимпик (Лион) изпревари Пари Сен Жермен в класирането на френската Лига 1 и отново се изкачи на върха, макар и (засега) благодарение на единия изигран мач повече от все още действащите шампиони.

Лион надви с 2:0 Бастия в отложен двубой от 32-ия кръг на първенството, насрочен за днес, тъй като миналата събота Бастия се изправи именно срещу ПСЖ във финала на турнира за Купата на лигата, спечелен от столичани с 4:0 (припомнете си случилото се НА ТОЗИ ЛИНК).

През първото полувреме „лъвовете“ на Юбер Фурние имаха подчертано превъзходство, но не успяваха да разпечатат вратата на съперника си. След почивката обаче по-активните действия на домакините бяха материализирани.

В 77-ата минута след чудесен пробив по лявото крило на Клемон Грение и негово центриране в пеналтерията топката стигна до Мохамед Ятара, който с безпощаден шут от около десетина метра прати кълбото в мрежата. Стражът на Бастия бе възпрепятстван да се намеси успешно и от купа играчи, които му пречеха да види топката.

В 85-ата минута нов рейд по левия фланг се оказа печеливш за Лион, като този път тежката работа бе свършена от младока Клинтон Ен'Джи, който по впечатляващ начин с външен фалц прати топката на пътя на връхлитащия Александър Лаказет, за когото не бе трудно с едно докосване да фиксира крайното 2:0.

Лаказет увеличи головата си сметка през този сезон на 25 попадения и вече има 7 повече от втория в това класиране Андре-Пиер Жиняк от Олимпик (Марсилия) и 8 повече от Златан Ибрахимович от ПСЖ.

Лион вече има 64 точки – 2 над Пари Сен Жермен, който е с мач по-малко заради финала за Купата на лигата. Бастия е 14-ти с 37 пункта.