Лион излезе на пето място в класирането

снимка: olweb.fr

С два гола на Александър Лаказет Лион се наложи с 3:0 над Евиан Тонон Гаяр, а нападателят увеличи личната си сметка на 10 попадения.

Лион пък събра 34 точки от 22 мача и вече е на 5-а позиция в класирането. Лион има 12 мача без поражение и шансовете за евроучастие наесен са напълно сериозни.

Бафетимби Гомис откри резултата в 19-ата минута, когато Максим Гоналон с глава стреля при центриране на Клеман Грение от корнер. При мелето гостите не успяха да изчистят топката и Гомис я бутна във вратата, с което регистрира своя 8-и гол от началото на сезона.

В 38-ата минута Джонатан Менса от състава гостите получи два бързи жълти картона и напусна терена, а малко след това- в 43-ата минута, стана и 2:0. Футболистите на Евиан загубиха лесно топката, отнета им от Геда Фофана, извел пред вратата Лаказет, който не сбърка за 2:0.

Третото попадение в мача дойде в 76-ата минута, а на Лаказет асистира току що влязлата резерва Джими Бриан.

С поражението си гостите от регион Савоя остават с 21 точки, на 17-о място- точно над зоната на изпадащите.