Лион и Бетис останаха без победи

Френският Олимпик Лион продължава да разочарова с европейските си изяви, като „хлапетата" останаха без победа в груповата фаза на Лига Европа през този сезон.

След като в първия кръг Лион извъртя нулево равенство при визитата на Бетис, днес французите се провалиха при домакинството си на скромния португалски Витория Гимараеш в мач от група I.

Сблъсъкът на „Стад Жерлан" завърши при равенство 1:1, което и оставя Лион с актив от 2 точки до момента. Гимараеш пък е изненадващ лидер с 4 пункта, след победата на португалците над Риека в миналия кръг.

Муса Мазу откри за Гимараеш в 39', но след почивката Лион все пак върна попадението. В 53' Мвуемба намери Максим Гональон, който успешно преодоля португалския страж за 1:1. До края на мача обаче „хлапетата" така и не намериха начин да спечелят мача.

Без победа в група I остава и другият фаворит в групата - Реал Бетис.

Севилският клуб завърши наравно 1:1 при гостуването на Риека, като също остава с актив от 2 точки. Бенко откри за хърватите още в 10', но Седрик Мабвати изравни само четири минути по-късно. За хърватския тим това е и първа точка в Лига Европа за този сезон.