
Отборът на Лион спечели френския сблъсък с Бордо и се класира за пръв път в историята си на 1/2-финал в Шампионската лига, след като днес "хлапетата" претърпяха минимално поражение с 0:1 при гостуването си на "Стад Шабан-Делма".
Това обаче се оказа напълно достатъчно за футболистите на Клод Пюел да продължат в следващата фаза, имайки предвид убедителния успех с 3:1 на собствена земя преди седмица. Единственото попадение в двубоя бе дело на звездата на домакините - Маруан Шамак, ала в крайна сметка "жирондинците" не съумяха да стигнат до безценен втори гол във вратата на Уго Лорис.
През първата част пред двете врати нямаше голям брой чисти шансове за гол, като домакините от Бордо имаха шанс да открият след едва 18 минути игра. Тогава Йоан Гуркюф стреля опасно към Лорис, но топката мина над гредата.
Коженото кълбо все пак влетя в мрежата на Лион, като това се случи в 45-тата минута на двубоя. Сигурното ново попълнение на Арсенал Маруан Шамак се възползва от рикошет, дошъл след центриране на Тремулинас и прониза Лорис за 1:0.
Това обаче се оказа и последния гол в сблъсъка, който се оказа недостатъчен за футболистите на Лоран Блан да намерят място сред полуфиналистите в турнира. През втората част домакините се опитаха да стигнат до гол, който да ги класира напред, ала гостите се защитаваха умело.
В 74' Маруан Шамак се опита по артистичен да спечели дузпа в полза на Бордо, като въпреки, че имаше известни основания за това след контакт с Крис, съдийски сигнал не последва. Десет минути преди края пък, домакините пропуснаха изгоден шанс за безценен гол в мрежата на Лион, когато Сане след изпълнение на корнер стреля неточно с глава.
Ключовият момент в срещата дойде в 87-та минута, когато брилянтният Уго Лорис класира Лион в следващата фаза. Вендел стреля много опасно с глава, ала стражът на "хлапетата" бе на мястото си и отрази. Това бе и всичко в срещата, а Лион ще спори за място на финала с баварския колос Байерн (Мюнхен), който пък елиминира от надпреварата миналогодишния финалист Манчестър Юнайтед.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ