Линейка, бой, мега драма и успех за Левски в последната минута срещу Лудогорец

снимка: БГНЕС

Левски шокира Лудогорец с 1:0 в мач от третия кръг на Първа лига. Попадението за успеха бе дело на Божидар Краев, който реализира в продълженията на срещата на Герена..

Срещата започна сравнително спокойно, а първата по-любопитна ситуация се състоя в 10-ата минута. След корнер отдясно на вратата на Левски, топката бе върната към Натанаел, който стоеше встрани от пеналта, той центрира, а Паломино нанесе удар с глава, който обаче излезе в аут. Левски отвърна две минути по-късно, Сашо Емилов Александров центрира ниско, а Бабатунде Адениджи пропусна топката, която в крайна сметка излезе в аут. Минута след това страстите на терена се нажежиха. Това се случи след съприкосновение между Сисиньо и Антонио Аниете. Футболистите на Левски претендираха за нарушение спрямо испанския си съотборник. Получи се спречкване между играчите на двата състава, а в крайна сметка Сисиньо и Аниете получиха жълти картони.

В 14-ата минута Божидар Краев нанесе хубав и силен удар от зоната пред наказателното поле, а Владислав Стоянов показа бдителност и изби. Веднага след този момент разградчани направиха контраатака. Вандерсон се озова очи в очи срещу Боян Йоргачевич, който с крак успя да отрази удара на бразилеца. Сръбският вратар на тима от „Георги Аспарухов“ демонстрира класа и в 23-ата минута, когато отново с крак отрази удар на Кафу.

Най-чистата ситуация през първата част бе в полза на Левски и дойде в 24-ата минута. Станалият баща на 12 август Роман Прохазка отправи топовен диагонален изстрел, но топката се удари в дясната сглобка на вратата на Владо Стоянов. Прохазка бе в основата на нова добра ситуация в 26-ата минута, когато словакът стреля в наказателното поле, но топката мина в страни от десния стълб.

Антонио Аниете центрира от корнер отдясно на вратата на шампионите в 27-ата минута. Топката бе пратена към далечната греда, където бе Прохазка. Той игра с глава, а Стоянов изби в пореден ъглов удар, от който не произлезе нищо.

В 32-ата феновете на Левски пуснаха димка и се наложи играта да бъде прекъсната за 2 минути.

Десетина минутки след това Георги Костадинов поде добра атака за Левски. Халфът подаде на Бабатунде Адениджи, който се засуети и топката му бе отнета. В самия край на полувремето се получи съприкосновение между Джонатан Кафу и Георги Костадинов. Полузащитникът на софиянци остана да лежи, а съдията Ивайло Стоянов бе наобиколен от футболистите на Люпко Петрович, които претендираха, че бразилецът е влязъл отзад в краката на Костадинов.

След края на първата част играчите на Левски наобиколиха рефера, явно недоволни от някои отсъждания.

След подновяването на мача Роман Прохазка поде атака отляво, а Марселиньо го спря. Съдията Ивайло Стоянов прецени, че няма причина да санкционира състезателя на разградчани. В 52-ата Бабатуде Адениджи нахлу отдясно, последва съприкосновение, в резултат на което нападателят на Левски се строполи, но арбитърът даде знак играта да продължи. В 54-ата минута Сашо Емилов Александров влезе грубо в краката на Натанаел, но Ивайло Стоянов не вдигна картон. След час игра Лудогорец направи хубава атака, при центриране отляво, Марселиньо овладя на гърди, но след това Веско Минев му попречи да стреля, а Йорачевич улови топката. В 63-ата минута Димитър Пиргов направи шпагат, за да изчисти топката, която бе в краката на Сисиньо. Ивайло Стоянов прецени, че играта на бранителя не е била чиста и вдигна картон. Това положение ядоса треньора на Левски Люпко Петрович, който напусна зоната си и проведе разговор с страничния съдия.

Минута по-късно Веско Минев задържа Джонатан Кафу, а фланелката му се скъса около якичката. Три минути по-късно „сините“ имаха страхотно положение. При центриране отдясно, Аниете, който бе на границата на вратарското поле, засече от въздуха, но Владо Стоянов улови.

В 78-ата минута на срещата Абел Анисе се контузи лошо и бе заменен от Жуниор Кишада. Халфът бе откаран с линейка. Контузия имаше и в състава на домакините само няколко минути след това. В 86-ата минута Бабатунде Адениджи напусна принудително, а Мехди Бурабия зае мястото му.

Кулминацията на битката между „сини“ и „зелени“ дойде в края, в продължението на срещата. При едно невероятно разбъркване левскарите излязоха напред. Атаката на домакините започна от центъра, топката стигна до Роман Прохазка, който комбинира с Божидар Краев. Бранител на разградчани отне временно топката от юношата на тима от Герена, след което тя се озова във влезлия като резерва Венци Христов. Той подаде надясно към Прохазка, а той пусна пас към Краев. Младокът успя да засече в мрежата на Владо Стоянов за крайното 1:0.