Лилов дебютира за Латина, Иванов се завърна в игра за Тофаш

Българският баскетболист Иван Лилов дебютира за новия си отбор Латина в италианската Серия А2. Лилов игра 19:19 минути като резерва при победата на тима над Рома с 90:85 (25:24, 22:25, 19:20, 24:16) точки в среща от 28-ия кръг. Българинът завърши с 12 точки, 2 борби, 1 асистенция и 3 отнети топки.

Латина е на десето място в класирането на западната дивизия с 13 победи и 15 загуби. Калоян Иванов се завърна в състава на Тофаш при загубата на тима като гост от Сакария с 90:96 (22:21, 18:22, 27:27, 16:13, 7:13) точки след продължение в мач от 30-ия кръг на първа лига на турското първенство. Редовното време завърши 83:83. Българинът изтърпя наказание от осем мача за удар с лакът срещу съперник.

Иванов се представи на ниво и направи "дабъл-дабъл" - 22 точки и 11 борби. Той добави 4 асистенции и 1 чадър за 38 минути като титуляр. Тофаш е лидер в класирането с 27 победи и 3 загуби от началото на сезона. Витербо, с Роксана Йорданова в състава си, победи гостуващия Бриндизи с 81:64 (45:30) в двубой от последния 26-ия кръг на редовния сезон в италианската Серия А2.

Българката се отличи с 20 точки, 9 борби, 4 асистенции и 2 отнети топки за 36 минути. Витербо е с 10 победи и 15 загуби и завършва на девето място в класирането, което му гарантира място в групата и през следващия сезон.