Лил запази шансове за участие в Европа

Отборът на Лил съхрани шансовете си за излаз в европейските клубни турнири, след като в първи мач от 36-ия кръг на френската Лига 1 разби на собствен терен Реймс с 3:0. След тази победа северняците се изкачиха отново на 4-а позиция с 60 точки, колкото има и Ница една позиция надолу. Реймс е 15-и с 39 точки, на пет от опасната зона.

Късно в неделя е гвоздеят на първенството Олимпик Лион - Пари Сен Жермен, който мач може даде даде до голяма степен отговор на въпроса кой ще бъде шампион.

Саломон Калу вкара два гола за победителите, като откри резултата в 20-ата минута, а след това оформи крайното 3:0 в 77-ата. Димитри Пайе добави още един гол в 49-ата минута. Калу излезе сам срещу вратаря Коси Агаса и без проблем го преодоля за 1:0, Пайет пък вкара с далечен удар, като тези два гола бяха най-малкото за превъзходството на Лил.

Домакините взеха инициативата от самото начало и Франк Берия, Рони Родлен, Лука Диние пропуснаха възможности в първите 50 минути на мача. Пайе можеше да направи 2:0 в 24-ата минута, но ударът му от границата на наказателното поле се отби в горната греда.

Две минути след началото на второто полувреме за първи път имаше опасност пред вратата на Лил, но вратарят Барлел Муко спаси удара на Диего Ригонато.

В ответната атака обаче Пайе покачи на 2:0, а Калу наказа пасивната защита на Реймс за трети път в 77-ата минута, увеличавайки сметката си на 13 попадения през сезона.