Лил удари ЦСКА в Москва и завърза борбата за второто място в група В

снимка: ройтерс

Отборът на Лил постигна много важна победа при гостуването си на ЦСКА (Москва) в мач от група В на Шампионската лига. Шампионът на Франция се наложи с 2:0 и по този начин запази шансове за класиране на осминафиналите. И двете попадения паднаха през второто полувреме. Първо Василий Березутски си отбеляза автогол в 49-та минута, а крайното 2:0 бе оформено от Муса Соу след 64 минути игра.

Гостите от Лил можеха да поведат в резултата още в 19-та минута, след чудесна комбинация между Давид Розенал и Матийо Дебуши, завършена със страховито воле от последния, но за негово съжаление топката срещна напречната греда.

Така се стигна до 49-та минута, когато Лил откри резултата. Муса Соу направи страхотен рейд към наказателното поле на домакините и Василий Березутски в опита си да му избие топката, прехвърли вратаря Владимир Габулов, отбелязвайки гол в собствената си врата.

Футболистите на Лил не се задоволиха с минималната си преднина и в 64-та минута стигнаха до втори гол, дело на Муса Соу, който бе най-съобразителен в наказателното поле след удар на Джо Коул, който срещна гредата, и отблизо оформи крайното 0:2.

След тази победа Лил събра 5 точки и се изравни с Лил и Трабзонспор, завързвайки борбата за второто място в групата. Лидер с 9 точки е Интер, който по-късно днес гостува на Трабзонспор.