Лил срази Аячо с 3:0

Отборът на Лил продължава доброто си представяне във френското първенство, след като спечели точки в четвърти пореден двубой.

Възпитаниците на Рене Жирар спечелиха домакинството си на Аячо с 3:0 в среща от деветия кръг и се изравниха по точки с третия в класирането Олимпик Марсилия.

Двата отбора имат по 17 точки, но Марсилия е домакин на Пари Сен Жермен по-късно днес. За тима на Лил, шампион за 2011-та година, Папе Суаре откри резултата в 16-а минута. Идриса Гай в 58-а и Саломон Калу в 71-а също бяха точки за домакините.

Нант спечели с 3:0 срещу гостуващия Евиан Тонон Гаяр в друг мач от кръга, информира БТА. Нападателят Филип Джорджевич вкара два гола, а Нант продължи на три срещи победната си серия и е на пета позиция, на точка от Лил. Папи Джилободжи добави третото попадение в 66-а минута.

Нападателят на Тулуза Уисам бен Ядер вкара единствения гол в 34-а минута за победата с 1:0 над Ница. Валансиен и Реймс завършиха 1:1. Принс Онианг даде аванс на гостите в 30-а минута, а Елоге Ямиси изравни в последните секунди на мача. Новакът Гинган победи с 2:0 Рен.

Точни за домакините бяха Жереми Сорбон в 47-а и Мустафа Ятабаре в 70-а минута. Рен завърши с десет човека мача, след като Нелсон Оливейра получи втори жълт картона в 63-а минута.