Лил, Сент Етиен и Рен продължиха към 1/4-финалите за Купата на Франция

снимка: losc.fr

С гол на Нолан Ру Лил победи с 1:0 след продължения Тулуза и след класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Франция. Ру вкара страхотен гол в 117-та минута, а Лил се присъедини към отборите на Сент Етиен, Троа и Рен, които също са четвъртфиналисти.

Домакините доминираха изцяло в мача, но защитата на Тулуза се справи. В 86-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като Стийв Яго получи втори жълт картон. Вратарят на Тулуза Оливие Блондел спаси удари на Марвин Мартин и Ру. В края на мача обаче той не успя да направи нищо при великолепното попадение на Нолан Ру.

Ромен Хамума се разписа на два пъти при победата на Сент Етиен с 3:0 над Сошо. Лидерът във втора дивизия Монако загуби от Троа, а Рен спечели с 1:0 срещу втородивизионния Арл-Авиньон.

Защитаващият трофея си Олимпик Марсилия гостува по-късно тази вечер на Пари Сен Жермен.