Лил се задържа на третото място в Лига 1

Отборът на Лил победи домакина Монпелие в мач от десетия кръг на френското футболно първенство. С четвъртия успех в последните си пет мача в Лига 1 възпитаниците на Рене Жирар запазиха третото място в класирането с 20 точки. Лидер е Пари Сен Жермен с 24 точки пред Монако с 21 точки и мач по-малко.

Единственото попадение на "Стад дьо ла Масон" реализира Папе Суаре още в четвъртата минута. Сенегалецът се възползва от подаване на Флоран Балмон и прати топката в мрежата. Домакините имаха отлична възможност да изравнят пет минути преди края, но Реми Кабея пропусна дузпа.

Нант се изкачи на четвърто място с 19 точки след успех с 1:0 на терена на Аячо. Резервата Алехандро Бедоя реализира единствения гол в 87-ата минута след пас на Филип Джорджевич.

Валансиен завърши 2:2 при гостуването си на Рен и се измъкна от дъното на класирането с 5 точки. Фуед Кадир даде два гола аванс на домакините, но с два бързи гола на Антони Льо Талек и Марко Да Силва в средата на втората част Валансиен стигна до равенството.

Гинган обърна домакина Евиан Тонон Гаяр с 2:1 и прогресира до осмата позиция с 14 точки. Тибо Жирес и Ладислас Дуняма вкараха в последния четвърт час за успеха на гостите. Никола Бенезе беше дал аванс на Евиан в 25-ата минута, но това не беше достатъчно.