Лига Европа: Резултати

Приключи четвъртият кръг от груповата фаза на Лига Европа. В ранните мачове за деня ПАОК без Димитър Бербатов загуби с 1:2 гостуването си на Краснодар, а Рубин (Казан) с Благой Георгиев в състава си отстъпи с 0:1 като домакин на Ливърпул. Борусия (Дортмунд) и Наполи пък постигнаха убедителни победи у дома си – 4:0 над Габала и 5:0 над Мидтиланд, за да се класират на 1/16-финалите.

В по-късни поток от срещи българските играчи и отборите им не записаха по-обнадеждаващи резултати. Партизан без Валери Божинов в състава и с Иван Бандаловски на резервната скамейка бе смазан с 1:5 от Атлетик (Билбао), а Венцислав Христов не бе в групата на Шкендербеу при успеха с 3:0 над Спортинг (Лисабон).

Италианските отбори продължиха доброто си представяне в кръга – Лацио спечели с 2:0 визитата си на Розенборг и продължи да води в класирането на групата си, а Фиорентина със същия резултат се наложи над Лех в Познан, като вече е втори в таблицата след Базел.

Швейцарският отбор, без Иван Иванов в групата си, се наложи с 2:0 като гост на Беленензеш.

Тотнъм спечели с 2:1 домакинството си на Андерлехт по драматичен начин с късен гол на Муса Дембеле в 87-ата минута.