Лидерът Пирин записа нов успех в Суперлигата

Лидерът в българската Суперлига по волейбол Пирин Балканстрой записа своята 17-а победа от началото на сезона, след като днес воденият от Мирослав Живков състав се наложи с 3:1 (25:21, 25:23, 21:25, 25:20) при визитата си на Монтана в мач от 19-ия кръг.

Пирин набързо дръпна с два гейма напред в резултата, като в третата част домакините зарадваха публиката си в зала "Огоста", намалявайки на 1:2. За повече обаче монтанци нямаха сили, а в четвъртия гейм отборът от Разлог сложи точка на спора, тръгвайки си с пълен комплект от точки.

Цанко Цанков стана топреализатор на мача с 25 точки, следван от съотборника си Бранимир Баев с 16. Най-резултатни за победителите бяха Йордан Желязков и Светослав Гоцев с по 15 точки.

Благодарение на днешния си успех в зала "Огоста", Пирин остана едноличен лидер в Суперлигата с актив 50 точки. В друг мач от кръга Арда (Кърджали) изкова успех над варненския Черно море БАСК, налагайки волята си с резултат 3:1 (25:23, 27:25, 25:18, 25:13).