Лидерите в Бразилия безгрешни в 11-ия кръг

Лидерите в бразилското футболно първенство записаха победи в срещите си от 11-ия кръг на надпреварата, информира БТА.

Водачът в класирането Атлетико Минейро разби Спорт Ресифе с 4:1 като гост и събра 28 точки.

Жилберто изведе домакините напред в средата на първата част, но малко по-късно Данилиньо изравни.

Атлетико стигна до шести пореден успех с три попадения в последния половин час. Бернард Дуарте асистира за головете на Роналдиньо и Жо, а след това сам се разписа за крайното 4:1.

Васко да Гама остана втори с 26 точки след 2:0 срещу гостуващия Сантос. Дъглас и Александро се разписаха за домакините в началото на двете полувремена.

Флуминензе запази третото си място с 25 точки, след като се наложи с 2:1 на терена на Понте Прета с гол в последната минута на Фред от дузпа.

Гремио пък се справи с 1:0 като гост на Ботафого с попадение на Марсело Морено в 49-ата минута. Така тимът е четвърти с 21 точки.

Шампионът Коринтианс продължава с невзрачното си представяне. Възпитаниците на Тите стигнаха само до домакинско 1:1 срещу закъсалия Португеза и изостават на 12-о място с 12 точки.