Лидера Хебър си намери майстора край морето

Шампионът победи лидера Хебър с 3:1 (25:17, 22:25, 25:16, 25:23) в среща от 16-и кръг на Суперлигата. Централният блокировач Теодор Тодоров се завърна в основния състав на Нефтохимик след контузия.

Преди по-малко от месец двата тима се срещнаха на финала за Купата на България, тогава Хебър спечели с 3:2. Тази вечер в зала „Младост“ обаче Нефтохимик бе по-добрият тим и нанесе едва втора загуба на лидера в първенството.

В първата част шампионите разклатиха посрещането на съперника и дръпнаха още в началото с 8:2. Блокадата на бургазлии работеше успешно, а грешките в тима на гостите зачестиха, както на сервис, така и в атака.

Втората част бе изключително интересна, оспорвана и изпълнена с обрати. Домакините поведоха с 4:0, но при 8-а точка гостите изравниха. В средата на гейма при хубава серия от сервис на Стойко Ненчев Хебър се откъсна с 4 точки 17:13, но домакините много бързо стигнаха до равенство – 17:17. Започна надлъгване, което бе спечелено от Хебър. Стойко Ненчев заби ас за последната точка в гейма.

Третата част бе изцяло за домакините. Шампионите контролираха събитията на полето, отново затрудниха максимално съперника с начален удар, блокадата също бе на ниво. Гостите пък направиха много грешки.

В четвъртия гейм в игра за Хебър влезе Спас Байрев на мястото на Гънтър. Но и той не помогна на тима. Домакините продължиха добрия ритъм от третия гейм и взеха аванс от 16:9. Хебър се доближи само на точка при 23:22, но нямаше сили за повече.

Хебър не успя да зарадва треньора си Атанас Петров, който днес има рожден ден. Въпреки загубата тимът от Пазарджик продължава да води в класирането. Нефтохимик е четвърти.

Николай Учиков бе най-резултатен в мача с 25 точки (2 аса, 1 блокада), Георги Петров добави 10 точки (1 ас, 4 блокади). За Хебър Венцислав Рагин отбеляза 15 точки (2 аса, 4 блокади), Брадли Гънтър завърши с 14 (1 ас, 1 блокада).