Лейтън Хюит отпадна от надпреварата в Мелбърн

Двукратният победител от Големия Шлем Лейтън Хюит отпадна на първия кръг на Australian Open, след загуба в пет сета от финалиста от 2007 година Фернандо Гонзалес, с което разруши местните надежди.

 

Бившият номер едно в света, който в момента е 70-ти в световната ранглиста падна в пет сета с 5-7, 6-2, 6-2, 3-6, 6-3.

 

Хюит, който претърпя контузия на бедрото направи 13-то си участие в Мелбърн, но за първи път от 2000 година насам не бе поставен в схемата.

 

Миналата година 27-годишният тенисист успя да стигне до 1/8 финалите, след като победи Маркос Багдатис в най-късния мач в историята на отвореното първенство на Австралия. Той не бе губил в първия кръг от 2002 година.