Лейкърс записа шеста поредна загуба в НБА

Лос Анджелис Лейкърс допусна шеста поредна загуба след поражение у дома от Милуоки със 79:94.

Брендън Найт вкара рекордните в кариерата си 37 точки, 18 от които от ключовата трета част на мача. Пау Гасол и Ник Йънг реализираха по 25 точки за Лейкърс.

Голдън Стейт постигна шеста поредна победа след успех с 94:81 над Орландо. Това е най-продължителната победна серия на Голдън Стейт от шест години насам.

Дейвид Лий се отличи с 22 точки и 9 борби за 28 минути игра за успеха на Голдън Стейт.

Индиана надигра у дома Кливланд с 91:76 в препълнената зала Банкърс Лайф Филдхаус. Пол Джордж бе най-резултатен в мача с 21 точки за успеха на Индиана, а центърът Рой Хибърт добави 19 точки. Поражението е шесто поредно за Кливланд.

В дербито на Западната конференция Портланд надигра Оклахома Сити с 98:94. Ламаркъс Олдридж записа "дабъл-дабъл" с 25 точки и 14 борби за Портланд, който успя да навакса 13 точки пасив и да стигне до успеха.

Кевин Дюрант традиционно бе най-полезен за Оклахома с 37 точки и 14 борби, но този път усилията му се оказаха недостатъчни.

Сан Антонио се наложи над Бруклин със 113:92. Тони Паркър вкара 18 точки, а Ману Джинобили и Тим Дънкан добавиха по 15 за успеха на Спърс.

Бостън - Атланта 91:92
Индиана - Кливланд 91:76
Орландо - Голдън Стейт 81:94
Хюстън - Сакраменто 106:110
Сан Антонио - Бруклин 113:92
Оклахома Сити - Портланд 94:98
Чикаго - Торонто 79:85
ЛА Лейкърс - Милуоки 79:94