Лейкърс записа историческа загуба от Минесота

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс записа неприятна загуба със 90:113 от тима на Минесота.

Тази победа пък бе историческа за гостите, които вече 22 двубоя нямаха успех срещу „езерняците“.

Срещата започна вихрено за гостите от Минесота в „Стейпълс – център“ и те реализираха цели 47 точки в първата част.

За последно толкова много точки в първата част реализира Денвър през 2008 година срещу Сиатъл Суперсоникс.

Реализаторите на Минесота имаха ден и след голямата преднина в първата част, гостите успяха да спечелят срещата с разгромен резултат.

Звездата на тима Рики Рубио записа "трипъл-дабъл" с 12 точки, 14 асистенции и 10 борби. Кевин Мартин бе най-резултатен за Минесота със своите 27 точки, а Кевин Лав добави 18.

За домакините най-добър бе Стийв Блейк с 19 точки. За Лейкърс това е пета загуба в седем мача от началото на сезона.

Отборът на Оклахома успя да обърне тима на Вашингтон и спечели срещата със 106:105 след продължение, в най-драматичния двубой от вечерта.

3:26 минути преди края на редовното време домакините изоставаха с 82:92, но Кевин Дюрант успя да изравни с тройка 13.6 секунди преди сирената за 96:96.

Джон Уол пропусна последната стрелба за гостите, а в продължението Оклахома стигна и до пълен обрат.

Кевин Дюрант беше най-добър за успеха с 33 точки. Брадли Бийл пък вкара рекордните в кариерата си за един мач 34 точки, но това не помогна на столичани да избегнат поражението.