Лейкърс продължава да пропада

Мемфис Гризлис нанесе трето домакинско поражение на Лос Анджелис Лейкърс, след като рано тази сутрин в "Стейпълс Сентър" победиха с 89:86 в изключително оспорван двубой.

От самото начало гостите успяха да дръпнат, но Джоуди Мийкс изигра много силни минути преди 4-та част и донесе аванс от три точки на "езерняците" 12 минути преди края.

В заключителните минути обаче "гризлитата" успяха да стегнат защитата си и ограничиха свободните стрелби на своя домакин. В края пък Рандолф реализира ценни две точки, за да даде аванс от 3 точки на своите, а Стив Блейк пропусна тройка 11 секунди преди края.

Именно Рандолф беше най-полезен за своите с цели 28 точки и 11 борби. Марк Гасол също имаше силна нощ, като вкара 18 точки, грабна 8 борби и раздаде 8 асистенции.

Неговият брат Пау отново не имаше късмет в стрелбата и завърши с едва 10 точки от 14 стрелби. Също така той грабна и 13 борби. Мийкс беше най-резултатен с 25 точки, а Стив Блейл добави 9 точки, 7 борби и 10 асистенции.

Победният ход на Индиана Пейсърс продължи и тази вечер, като "пешеходците" разбиха у дома Милуоки Бъкс със 104:77, като треньорът Франк Вогъл дори си позволи да даде повече минути почивка на част от титулярите си за днешната среща срещу Чикаго Булс.

Убийствена нощ имаше Рой Хибърт, който наниза 24 точки, грабна 10 борби и се размина с трипъл-дабъл, завършвайки с 8 чадъра. Пол Джордж добави 22 точки. Единствено О Джей Мейо беше на ниво за гостите, вкарвайки 20 точки, които се оказаха недостатъчни дори за по-почетна загуба.

Серията на Индиана стигна до 9:0, като довечера Булс имат възможността да прекъснат най-добрата серия на отбор в началото на отбора от 9-те победи на Далас през 2002/03.