Лейкърс прекъсна черна серия и записа първа победа за 2013-а

Дуайт Хауърд отбеляза 22 точки и спечели 14 борби при завръщането си в отбора на Лос Анджелис Лейкърс, който прекъсна серия от шест поредни загуби в НБА след успех със 113:93 над Кливланд.

Коби Брайънт завърши мача с 23 точки за Лейкърс, които спечелиха първа победа за 2013 година и прекъснаха своята най-дълга "черна" серия от началото на 2007 насам.

С основен принос за това беше високата успеваемост в стрелбата на играчите от Лос Анджелис, като от тях се отличи Хауърд с 9 от 11 точни изстрела. Той се завърна след лечение на травма в рамото, която го извади от игра в последните три мача на Лейкърс.

Кайри Ървинг и Дион Уейтърс отбелязаха по 15 точки за отбора на Кливланд, който загуби седем от последните си девет мача в НБА.

Кевин Дюрант завърши с 33 точки за Оклахома Сити при победата с 87:83 над Портланд, с което Тъндър сложиха край на серията от девет поредни успеха на своя съперник. Ръсъл Уестбруук отбеляза 18 точки за победителите, които играха без контузените титуляри Серж Ибака и Табо Сефолоша.

Тони Паркър наниза 20 точки за отбора на Сан Антонио, който се наложи със 106:88 над Минесота и продължи победната си серия като домакин на 12 поредни мача. Гари Нийл се отчете с 15 точки за Спърс, като в това число влизат три от три успешни изстрела от зоната за три точки.

Дерон Уилямс отбеляза 22 точки и завърши с девет асистенции, а Джо Джонсън се отчете с други 20 пункта за обрата от 12 точки разлика и победа за Бруклин с 97:86 срещу Индиана. Със сериозен принос за успеха беше и Бруук Лопес, който поведе Нетс с десет точки в последната четвъртина.

Кармело Антъни пропусна седем от осем изстрела в първата четвъртина, но се реваншира с 18 точки във втората при победата на Ню Йорк Никс със 100:87 над Ню Орлиънс, информира БТА. С това Никс прекъснаха серия от три поредни загуби, която беше най-продължителна за тях през сезона.