Лейкърс едвам се измъкна в Ню Орлиънс, Клипърс падна в Мемфис (видео)

Лос Анджелис Лейкърс отново успя да се спаси от срамна загуба срещу последния в западната конференция Ню Орлиънс Хорнетс.

„Езерняците" победиха като гост с 93:91, а през голяма част от двубоя изоставаха и бяха на прага да допуснат загуба. Предвид тежката програма на момчетата на Майк Браун, това можеше да се окаже пагубно в борбата за третото място на запад.

Лейкърс за втори пореден двубой игра без звездата си Коби Брайънт, който продължава да носи предпазен ботуш на левия си крак. Най-вероятно той ще изпусне и срещата утре вечер срещу Сан Антонио Спърс.

В отсъствието на Брайънт Пау Гасол се нагърби с отговорността. Той изигра много добър двубой, особено в защита. Испанецът завърши с 25 точки и 9 борби, включително и много важен чадър при равен резултат 2 минути преди края.

6:48 преди края отборът от Л.А. изоставаше в резултата с 8 точки. След невероятна отборна игра, както и тройка на Стийв Блейк, резултатът бе изравнен - 86:86. Тогава дойде добрата игра на Гасол в защита и 1:31 минути преди края Мета Уърлд Пийс се озова сам на тройката и не сбърка. Съпротивата на домакините беше съвсем пречупена, когато Рамон Сешънс наниза последните си три точки в мача 26 секунди преди края.

За победителите, както вече споменахме, най-полезен беше Пау Гасол - 25 точки, 9 борби, 4 асистенции и два блока. Сешънс се отчете със 17 точки, 6 завършващи паса и 6 борби, а Байнъм записа дабъл-дабъл - 18 точки, 11 борби.

За Хорнетс Ландри записа страхотен двубой, влизайки от пейката. За по-малко от 30 минути на терена той се отчете с 20 точки, 11 борби, 5 асистенции и едва една грешка. Васкес записа 18 точки и 11 завършващи подавания, а Балинели завърши с 20 пункта.

В друг интересен двубой Мемфис Гризлис победи Лос Анджелис Клипърс с 94:85 и е на победа от това да се изравни с „ножиците" на 4-ото място.

В своята зала „ФедЕкс Форум" „гризлитата" водеха с 15 точки в средата на втората част, но след серия от девет безответни и 55 секунди до края гостите се доближиха на три точки от своя противник - 86:83. О Джей Мейо обаче намери със страхотен пас Руди Гей на основната линия, който заби в коша на Клипърс и реши всичко в двубоя.

Марк Гасол беше най-резултатен за отбора от Мемфис, реализирайки 18 точки, като към тях добави 8 борби и 7 асистенции. Руди Гей вкара 16 точки, а 6 човека от домакините отбелязаха 10 или повече точки.

Деандре Джордан записа дабъл-дабъл с 14 точки и 14 овладени топки, Грифин добави 19 точки, а най-резултатен за ножиците беше плеймейкърът Крис Пол.

Сан Антонио Спърс и Оклахома Сити Тъндър продължават гонитбата си на върха в класирането на Западната конференция, след като тексасци победиха Юта Джаз като домакин със 114:104, като Тони Паркър наниза 28 точки за успеха.

„Светкавиците" пък се разправиха с Торонто Раптърс също като домакин с 91:75. Най-полезен беше Кевин Дюрант с 23 точки.

Ню Орлиънс Хорнетс - Лос Анджелис Лейкърс 91:93

Мемфис Гризлис - Лос Анджелис Клипърс - 94:85