Левски завърши с победа редовния сезон в НБЛ

Левски победи шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) като домакин със 75:68 (16:13, 19:23, 20:20, 20:12) точки в среща от 27-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени, предаде БТА.

Срещата бе изключително оспорвана и интересна. "Сините" поведоха в началните минути, но на почивката възпитаничките на Петко Маринов поведоха с точка - 36:35 след наказателен удар на Катерина Доробогузова.

Баскетболистките на Левски решиха мача в началото на последната част, когато със серия от 11:4 поведоха с 66:60 точки. Три минути преди сирената гостенките намалиха пасива си на точка - 68:69 след тройка на Олга Добровина. До края "сините" направиха серия от 6:0 и спечелиха мача.

За тима на Левски това бе последен мач за редовния сезон, който завършват с 12 победи и 12 загуби и в момента да трети в класирането след Дунав (Русе) и Нефтохимик 2010.

За домакините Агнеса Дойчинова завърши с "дабъл-дабъл" - 20 точки и 16 борби. Петя Джамбазка добави 17 точки, Диана Найденова 13 точки, а Хуанита Уорд - 11 точки и 10 борби. За шампионките се отличиха Олга Добровина с 19 точки, Катерина Дорогобузова с 18 точки и Мария Желязкова с 13 точки.