Левски завърши 1:1 с Ашдод в последната си контрола

снимка: levski.bg

Отборът на Левски завърши наравно 1:1 с тима на Ашдод в последната си контрола в Линдабрун. Другата седмица "сините" ще играят в третия предварителен кръг на Лига Европа срещу победителят от двубоя Спартак Търнава - Тирана. Това бе и трето поредно равенство на Левски в контролите.

Георги Иванов започна двубоя с Иван Цветков и Шюрд Арш в предни позиции. По крилата оперираха Даниел Младенов и Тодор Христов. Малко преди началото на двубоя Христо Йовов се контузи и бе оставен да почива.

Левски започна силно, но Даниел Младенов стреля покрай вратата. В ответната атака Марио Босич опита удар, но Пламен Илиев се намеси добре. В средата на първата част Иво Иванов се контузи и бе заменен от Стефан Станчев. В 30-та минута след добра атака на Ашдод, Мизрахи излезе на добра позиция и прати топката в долния десен ъгъл на Илиев. До края на полувремето футболистите на Левски не сътвориха нищо.

Георги Иванов прибегна до промени на почивката като извади холандеца Шюрд Арш и пусна на негово място спрягания за трансфер в Русия Дарко Тасевски. Малко след това Ашдод успя да отбележи и втори гол, но той бе отменен заради засада.

Гонзо направи още смени като пусна в игра Симеон Райков и Мариян Огнянов на мястото на Тодор Христов и Владимир Гаджев. Йордан Милиев с глава стреля опасно след центриране от корнер. В 68-та минута Дъстли Мюлдер направи един от типичните си силни пробиви и подаде към Симеон Райков, който с техничен удар изравни резултата за 1:1.

В 76-та минута Иван Цветков стреля много опасно към вратата на Ашдод и топката мина на сантиметри от гредата. След това "сините" имаха още един шанс, но топката мина встрани от вратата. Така Левски завърпи с равенство последната си контрола преди старта на участието си в Лига Европа.