Левски записа шеста загуба в Адриатическата лига

Българският шампион Левски допусна шеста загуба в Адриатическата лига по баскетбол за мъже.

Възпитаниците на Константин Папазов отстъпиха като гост на Цедевита (Хърватия) с 68:86 точки в седмия кръг на надпреварата, след като изиграха слаба трета четвърт.

"Сините" са на последното място в класирането с една победа и шест поражения. След петия си пореден спечелен мач Цедевита е на четвърта позиция с пет успеха и две загуби.

Дебют за Левски в турнира направи Станимир Маринов, който започна като титуляр и завърши с 12 точки, 4 борби и 3 асистенции. Двубоят беше равностоен до почивката. Българите поведоха със 7:2, но след 13:13 домакините успяха да направят няколко успешни атаки и да запишат аванс от 20:14 след 10 минути.

В началото на втората част след две точки на Христо Захариев "сините" отново излязоха напред в резултата - 23:22, а след това до почивката се игра кош за кош. На полувремето Левски изоставаше само с точка - 36:37. Хърватите решиха мача в третата част, която спечелиха с 27:8 точки.

Левски водеше с 44:41 в 24-а минута, но домакините направиха впечатляваща серия от 23 безответни точки. Така те поведоха с 20 точки преднина - 64:44, а в последната част срещата само се доигра.

За Левски се отличиха Павлин Иванов с 23 точки и Станимир Маринов с 12 точки, а Христо Захариев вкара 10 точки за 14 минути игра преди да излезе след падане в третата част.

За Цедевита най-полезни бяха Лука Бабич със 17 точки и Марио Делаш с 11 точки. В следващия си мач от лигата Левски е домакин на Партизан (Сърбия) на 15-и ноември от 19.00 часа в зала "Универсиада".