Левски загуби вечното волей дерби без феновете си

снимка: bgvolleyball.com

ЦСКА надви Левски с 3:1 (25:21, 24:26, 25:21, 25:21) във вечното волейболно дерби от 8-ия кръг на Суперлигата. Двубоят се игра в зала "Васил Симов", а "сините" бяха лишени от подкрепата на своите привърженици. Поради съображения за сигурност фенове на Левски не присъстваха в залата.

В първия гейм Левски имаше преднина от 4 точки при второто техническо прекъсване, но ЦСКА обърна развитието на гейма и го спечели.

Капитанът на Левски Смилен Мляков бе подложен на терор от феновете на "червените", след като през лятото премина от ЦСКА във вечния съперник. Привържениците обиждаха играча и мятаха по него бутилки и запалки.

Във втората част ЦСКА водеше с 4 точки при 16:12, но "сините" изравниха за 20:20. Левски измъкна гейма с 26:24 и изравни.

ЦСКА стартира силно третата част и дръпна с 8:3. Левски обаче обърна нещата и дори поведе. В края три поредни блокади на ЦСКА дадоха предимство на "армейците", които отново излязоха напред.

В четвъртата част домакините поведоха с 3 точки при второто техническо прекъсване и това се оказа решаващо за запазване на резултата до края.

Венцислав Георгиев бе най-резултатен в дербито с 23 точки (3 блокади), Яни Георгиев (1 блокада) добави 11, а Ивайло Стефанов (1 ас, 3 блокади) и Тодор Костов (2 блокади) завършиха с по 10 за ЦСКА. За Левски Гордан Люцканов записа 14 точки (1 ас, 2 блокади), а Симеон Александров (1 ас, 1 блокада) и Смилен Мляков (2 аса) нанизаха по 13.

ЦСКА е трети в класирането със 17 точки, докато Левски е едва на 9-а позиция с 8 пункта.