Левски загуби от Терек с 0:1

снимка: SPORTA.BG

Левски загуби от Терек (Грозни) с 0:1 във втората си контрола в Анталия. Титуляри за "сините" започнаха Да Коща и Жеан Карлош. За отбора на Терек пък в старотвия състав бяха Благой Георгиев, Валентин Илиев и Флорентин Петре.

Румънецът бе един от най-активните през първата част. За Левски удари към вратаря Бикан пробваха Георги Христов и Да Коща, но не уцелиха вратата.

Втората част „сините" заиграха по-добре, Цачев излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Да Коща пробва от пряк свободен удар, но вратаря спаси. В игра за Левски се появиха, Божидар Митрев, Веселин Минев, Жоазиньо, Гаджев и Георги Иванов.

В 76-та минута Бенз от гостите фаулира грубо Жеан Карлоши получи червен картон. Съдията обаче изгони и Карлош заради удар без топка. Две минути по-късно Панку отбеляза единственият гол в срещата с хубаво изпълнение на пряк свободен удар.

Следващата контрола на Левски е на 8 февруари срещу Сигма (Олумоуц) от Чехия.

Стартови състави на двата отбора:

ЛЕВСКИ: Димитров, Миланов, Рабех, Генев, Вагнер, Недялков, Сърмов, Да Коща, Христов, Цачев, Карлос (Митрев, Г.Иванов, Йовов, Минев, Гаджев, Жоазиньо)

ТЕРЕК: Бикан, Омелянчук, Валентин Илиев, Джавраилов, Бенз, Есаме, Смирнов, Благой Георгиев, Флорентин Петре, Лахиянов, Сирадзе (Годзюр, Власов, Маргаритеску, Панку, Вазава, Кадзаев, Земченков)