Левски възкръсна в Русе

Левски стигна до драматична победа при визитата си на Дунав, побеждавайки с 2:1 русенци. Нагласите за лесен и резултатен успех за "сините" не се сбъднаха. Нещо повече - хората на Славиша Стоянович бяха изоставащи в резултата в началото на второто полувреме. Словенският треньор не можеше да разчита на двама от основните си защитници в лицето на Давид Яблонски и Иван Горанов, поради което в центъра започна Аймен Белаид. Именно нескопосаните изяви на тунизиеца бяха на косъм да провалят Левски...

Срещата започна с натиск на столичани, които след 5-ата минута се настаниха в половината на съперника, опитвайки атаки основно през крилата.

Първата опасност пред вратата на "драконите" дойде в 19-ата минута, когато Ивайло Найденов се озова на добра позиция отдясно в наказателното поле, но ударът му бе спасен с крак от Филипов.

Малко по-късно Кабрал бе намерен от Мариани на точката на дузпата, но ударът на холандеца мина над гредата, с което се изчерпаха по-опасните ситуации пред вратата на домакините.

Снимка 372916

Източник: levski.bg

Втората част започна кошмарно за левскарите! Аймен Белаид позволи да бъде преодолян близо до наказателното поле, а тунизиецът извърши нарушение на линията, но съдията Ставров прецени, че това е дузпа!

Божидар Васев не сгреши от бялата точка и вкара за 1:0!

Отговорът на Левски обаче бе мигновен!

Жорди Гомес комбинира с Жерсон Кабрал, който с удар извън наказателното поле възстанови паритета - 1:1!

До края на срещата левскарите се опитаха да настъпят газта, въпреки че личеше липсата на добра кондиция. Развръзката дойде в 78-ата минута!

Снимка 372912

Удар на Габриел Обертан разтресе горната греда и отиде към десния фланг,откъдето последва добро центриране, засечено точно с глава от Холмар Ейолфсон - 2:1 за Левски!

Минути преди края гол на домакините бе правилно отменен поради засада, за да може Левски поне временно да излезе на лидерската позиция в Първа лига. "Сините" имат актив от 10 точки след 4 кръга, следвани от ЦСКА с една по-малко, но и мач по-малко.