Левски възкръсна на рождения ден на Ботев (Пловдив)

Левски показа признаци на живот в клуба, след като „сините“ се съвзеха от ужасяващият старт на 2014 и загубата от ЦСКА през уикенда и надиграха тотално Ботев (Пловдив) за 3:1 на „Георги Аспарухов“ в първи мач от четвъртфиналите за Купата на България.

По нищо не изглеждаше, че Левски може да спечели да спечели тази среща, след като Дуре в 13' откри резултата след установен натиск на „канарчетата“. Само минута по-късно обаче при центриране Рамос уцели гредата, а топката рикошира в ръката на Стаховяк и влетя в мрежата.

4072310

До края на полувремето 26-кратните шампиони натиснаха и в 25' дойде и най-красивият момент в мача. Отлична комбинация между Старокин и Мюлдер завърши с брилянтен изстрел на холандеца с външен фалц – 2:1.

Левски изпусна още няколко положения, а Валери Божинов най-накрая се отпуши, когато в началото на втората част с хубав самостоятелен пробив реши всички в срещата – 3:1 за домакините.

4072307

Това беше и най-лошият подарък, който „канарчетата“ можеха да поднесат на своите привърженици, тъй като днес Ботев навършва 102 години. Също така това е първа загуба за пловдивчани за 2014 година.

Левски пък регистрира първи успех и събра малко самочувствие преди поредното издание на Вечното дерби. Реваншът е след седмица на базата в „Кометово“, а Ботев има нужда от чиста победа с два гола, за да се класира напред.

4072308

В състава на Левски имаше три промени заради червените картони на Ангелов, Гаджев и Туре. Рамос получи първия си старт за „сините“ след завръщането си, Даниел Димов застана в центъра на защитата, а Кевин Бру си партнираше със Старокин в средата. Пловдивчани излязоха с най-доброто, с което разполагат, а Фегули Туре поведе атаката на тима заедно с Хамза.

По-активни в началото бяха гостите от Пловдив, които организираха няколко хубави атаки. В 4' Дуре имаше претенции, че е извършено нарушение срещу него в наказателното поле, но съдийски сигнал не последва.

4072306

По-силните изяви на гостите доведоха и до откриване на резултата, след като Йордан Христов напредна по дясното крило и центрира перфектно в наказателното поле, където Дуре нямаше проблем да надскочи Димов - удар с глава, греда и топката влетя в мрежата - 0:1.

4072304

Веднага след това се стигтна до пряк свободен удар на близо 37 метра от вратата в полза на Левски. Рамос реши да стреля към вратата, топката удари гредата, а за нещастие на Стаховяк коженото кълбо рикошира в ръката му и влетя в мрежата.

Бързото изравняване обърка плановете на Ботев, а Пламен Крумов можеше да отбележи в 21', но Стаховяк излезе бързо и успя да предотврати втори гол в своята врата. Той обаче нямаше какво да направи в 25', след като Старокин изведе Мюлдер, а защитникът стреля брилянтно с външен фалц с десен крак - 2:1 за домакините.

4072294

Нов отличен шанс Левски да вкара дойде в 33' - Рамос прехвърли защитата на Ботев и подаде към Божинов. Той овладя чудесно, но Стаховяк спаси удара му. Последва такъв на Бастос, но бразилецът стреля в аут.

До края на първата част "сините" продължиха да натискат, но нов гол така и не падна. Пламен Крумов пък удари лошо счупената си ръка, но въпреки това реши да остане на терена - 2:1 на почивката.

4072295

В 49' домакините отново изригнаха, като Валери Божинов най-накрая показа позабравента класа, която притежава. Той получи топката встрани от наказателното поле, мина покрай трима защитници и с мощен удар сложи край на головата си суша - 3:1 за Левски.

След третия гол темпото в играта на двата отбора спадна, а чак в 63' гостите имаха опасно положение. Тогава Дуре получи в наказателното поле и се строполи на земята след контакт с Белаид, но дузпа не беше отсъдена. Кръстев показа картон на нападателя за протестите му.

4072303

Последваха две положения - по едно пред двете врати, но Божинов пропусна за Левски, а Димов в последния момент изби от краката на Дуре, който бе останал сам срещу вратаря. В следващите минути "канарчетата" владееха повече топката, но положенията липсваха. В 79' Дуре се отчете с нова симулация, но Кръстев реши да не му показва втори жълт картон.