Левски взе Вечното дерби във волейбола

Отборът на Левски Бол спечели с 3:1 (23:25, 25:20, 25:18, 25:21) срещу ЦСКА в мач от волейболното първенство на България при мъжете, игран пред близо 500 зрители в зала "Христо Ботев".

Първата част беше равностойна, но "червените" успяха да поведат в резултата, след като при 23:23 спечелиха следващите две разигравания.

"Сините" демонстрираха по-силна игра в следващите три части и стигнаха до успеха с победи с 25:20, 25:18 и 25:21 за около два часа игра.

Симеон Александров от Левски, който предложи брак на приятелката си в минутите преди дербито, завърши с 18 точки. Радослав Парапунов бе най-резултатен за ЦСКА със 17 точки.

В класирането "сините" са на четвърто място с актив от 39 точки, докато "армейците" са шести с 27 пункта.