Левски взе дербито срещу Рилски

Левски се наложи с 85:61 (17:19, 23:19, 20:15, 25:8) над Рилски спортист (Самоков) и запази разликата от две точки срещу лидера в Националната баскетболна лига на България за мъже (НБЛ) Лукойл Академик.

Домакините започнаха нервно мача и изоставаха с две точки след първата четвъртина, но добрата игра в нападение обърна мача до почивката.

Младен Пантич блесна с чудесна игра в защита и завърши двубоя с "дабъл-дабъл" при 23 отбелязани точки и 11 спечелени борби, а неговите съотборници в Левски стреляха при 49 процента успеваемост към противниковия кош.

Павел Иванов поведе Левски към пълен обрат и разгром в последната четвъртина със сбор от 29 точки, а Димитър Ангелов завърши с 27.

За Рилски спортист най-резултатен беше Анжело Колаоро с 19 точки. Вчера в НБЛ, Лукойл Академик спечели безпроблемно домакинския си мач от 23-ия кръг срещу Ямбол с 85:68 (27:9, 21:22, 12:21, 25:16).