Левски води цял мач, но изпусна победата в Тирана

снимка: lap.bg

Левски 2014 загуби втори пореден мач от Балканската лига като гост в рамките на три дни. Тимът на Тити Папазов отново бе близо до успеха, но отстъпи на Тирана със 76:79, след като води почти цял мач. Така "сините" са с актив от две победи и три загуби до момента, а следващият мач на тима е след близо месец като гост на Ибър Рожае на 6-и декември. Тирана пък записа трети пореден успех, който заличава предните две поражения.

По-малко от 7 минути бяха нужни на Левски да дръпне с 15 точки разлика. През втората част домакините се поокопитиха и направиха невероятна серия от 14:0, но на почивката българският тим водеше с точка.

Третият период бе най-оспорван, но гостите запазиха преднината си. Малко повече от минута преди края обаче домакините отбелязаха важна тройка и поведоха със 77:76. Накрая Тирана направи серия от 9:0 и стигна до успеха, като остави горчив вкус в устата на Левски.

Най-резултатен за Левски 2014 с 26 точки беше Крис Минков, а с дабъл-дабъл от 14 точки и 12 борби завърши Никола Маравич. За Тирана по 22 точки нанизаха Герти Шима и Джалил Абдул-Басит.