Левски вкара два гола на Дукла, но се задоволи само с равен

снимка: levski.bg

Левски направи трето реми по време на зимната си подготовка, след като успя да стигне до 2:2 в мач срещу Дукла (Прага), въпреки че до 63-та минута изоставаше с 0:2.

„Сините" имаха инициативата през по-голямата част от срещата, но получиха два гола още в първите шест минути на срещата, които успяха да върнат чак след час игра. Точни за сините между 63-та и 65-та минута бяха Станислав Ангелов и Базил де Карвальо.

Илиан Илиев изпробва два различни състава през двете полувремена на срещата, като титуляри започнаха двете нови попълнения Рене Михелич и Гари Родригес. Последният изигра силни първи 45-минути и бе в основата на някои от най-опасните положения пред чешката врата.

Останалите 9 за "сините" бяха Пламен Илиев, Дъстли Мюлдер, Пламен Димов, Ромейн Ели, Орлин Старокин, Стефан Велев, Владимир Гаджев, Илиян Йорданов и Жоао Силва.

Двубоят започна изключително лошо за Левски. Още в първата минута груба грешка на Орлин Старокин позволи на чешки футболист да нахлуе в наказателното поле, където неумела намеса на Ромейн Ели предизвика дузпа в полза на Дукла. Мали бе точен от бялата точка и даде преднина на своя тим - 1:0 след само две минути игра.

Още неопомнили се от попадението левскарите получиха втори гол. В 6-та минута далечен удар на Божич свари неподготвен Пламен Илиев и преднината на тима от Прага бе удвоена.

Само две минути по-късно Дукла можеше да вкара и трети гол, но Алибах не успя да преодолее стража на Левски останал сам срещу него.

Оттук нататък обаче Левски успя да вземе превес над играта и до края на полувремето пропусна няколко добри възможности най-вече чрез Жоао Силва и Гари Родригес. В 38-та минута попадение на Дъстли Мюлдер пък бе отменено поради засада.

Чехите също имаха една добра ситуация за гол, но Боцич като по чудо не успя да засече топката във вратата на „сините" в 33-та минута.

През втората част Илиан Илиев замени голяма част от футболистите на терена. В игра се появиха Станислав Ангелов, Йордан Милиев, Даниел Димов, Нуно Пинто, Роман Прохазайа, Христо Йовов, Кристовао Рамос, Милен Василев и Базил де Карвальо. В 66-та минута и Радослав Цонев получи шанс за изява, а само вратарят Пламен Илиев изигра пълни 90 минути.

С подновяването на играта 26-кратните шампиони на България заиграха по-добре и натиснаха сериозно съперника си. Чехите рядко опитваха атаки към вратата на Левски.

След малко повече от час игра отбраната им най-после се пропука и в рамките на две минути Левски изравни резултата. Първо в 63-та минута капитанът на „сините" Станислав Ангелов преодоля цялата защита на Дукла и вкара за 1:2. В 65-та минута Базил де Карвальо изравни след прецизно изпълнение на пряк свободен удар пред границата на наказателното поле.

След изравняването на резултата футболистите на Дукла се посъбудиха и в 77-та минута Томаш Бергер нацели напречната греда. Отбора от Прага опита още няколко атаки към вратата на Пламен Илиев, но те останаха без резултат.

В последната минута на срещата Левски също можеше да грабне победата, но Милен Василев не успя да завърши добра атака, организирана от Де Карвальо и Станислав Ангелов.