Левски удари Септември в първата контрола

снимка: levski.bg

Левски победи Септември (Симитли) с 4:2 в първата си лятна контрола и първия мач след смяната на собствеността в клуба и напускането на Тодор Батков.

Божидар Краев откри резултата още в 9-ата минута след добро извеждащо подаване на Атанас Курдов, но в 23-ата Костадин Кацимерски бе точен за 1:1 с глава след центриране от пряк свободен удар.

Курдов върна аванса на „сините“ в 30-ата минута и завиши шансовете си да завърши успешно пробите в тима. Централният нападател излезе очи в очи с вратаря на Септември и от втория опит успя да го преодолее за 2:1.

С добавка в 45-ата минута Владислав Мисяк направи резултата 3:1, след като Борислав Цонев бе нацелил гредата от пряк свободен удар. В 61-ата минута Емил Нину с параболичен изстрел се разписа за 4:1, като в ситуацията по-скоро се опитваше да центрира, но кълбото заблуди стража на Симилти Филипов.

В 80-ата минута неразбирателство между Мики Орачев и третия вратар Николай Кръстев доведе до комичен автогол за 4:2, след като защитникът върна кълбото назад, но голкипърът не можа да играе с него и то мина голлинията.

Левски: 29. Боян Йоргачевич (46-Александър Любенов, 68-Николай Кръстев), 2. Александър Александров, 4. Мики Орачев (46-Стефан Аличков), 39. Деян Иванов (58-Милко Ластраджиев), 31. Емил Нину, 21. Радослав Цонев (63-Георги Янев), 15. Роман Прохазка (68-Мики Орачев), 18. Борислав Цонев, 12. Божидар Краев (58-Ивайло Найденов), 22. Владислав Мисяк (66-Лионел Матадос), 11. Атанас Курдов (46-Илия Димитров).

Съдия: Мартин Александров

Стадион: „Искър”, Самоков