Левски удари Лудогорец на финала за Купата на БФС

снимка: ludogorets.com

Левски спечели Купата на БФС за юноши младша възраст, родени 1997-а година, след като на финала спечели с 3:1 срещу Лудогорец, предаде БТА. "Сините" бяха по-добрият отбор, доминираха през цялото време и заслужено спечелиха.

Така тимът на треньора Антон Кирилов прибавиха втора купа за две години, след като през миналия сезон триумфираха като шампиони.

Снажният таран Марио Христов откри резултата в 27-ата минута, след като беше изведен сам срещу вратаря на разградчани след комбинация на Георги Йомов и Ангел Максимов. Само пет минути по-късно нисичкият Йомов, който е внук на синята легенда Тодор Барзов, удвои преднината на "сините" таланти с удар от близо.

Две минути преди края на първото полувреме Лудогорец върна едно попадение чрез Даниел Гергов, който се разписа с глава, засичайки центриране от дясно на взетия от Черноморец през лятото Станчо Димитров.

Въпреки допуснатия гол, играчите на Левски не се смутиха и продължиха да бъдат по-активни и в началото на втората част. Плеймейкърът на националния отбор Ангел Максимов разтресе горната греда малко след началото, а резервата Кристиян Лачев направи 3:1 в 65-ата минута. Той излезе сам срещу вратаря след пас на Божидар Краев и не сгреши.

Накрая Левски можеше да направи победата си още по-убедителна, но Йордан Младенов не вкара пак сам срещу вратаря.

Вчера Литекс спечели купата на БФС при децата в скандален финал с Векта (Пловдив), а в понеделник Левски и Берое ще си оспорват трофея и при старшата възраст.