Левски стартира със загуба в Балканската лига

Отборът на Левски стартира със загуба участието си в тазгодишното издание на Балканската лига по баскетбол.

Днес възпитаниците на Константин Папазов гостуваха на Университя Крайова, но "сините" допуснаха поражение с резултат 71:73.

Българският тим изоставаше в резултата в по-голяма част от срещата, като в един момент пасивът на Левски достигна и 17 точки. В последната четвърт левскарите осъществиха силен финален щурм и дори възстановиха равенството, преди обаче да загубят драматично с две точки разлика.

Най-резултатен за Левски, а и в срещата изобщо, бе Христо Захариев със 17 точки. Лионел Чалмърс добави още 13, а Джумейн Джоунс - 12.

Най-ефективен за домакините бе Раде Джамбич с 15 точки, а Богдан Попеску добави още 14.

По-стабилният отбор на домакините взе контрола върху мача от самато му начало и през цялото време диктуваше темпото. След полувремето те постепенно увеличаваха аванса си и след началото на третата част тя стана най-напред 14 (54:40), след това 16 точки (59:43).

Най-сериозната преднина на румънците дойде 7:43 минути преди края- 17 точки за Крайова 68:51. В следващите пет минути обаче столичани направиха уникална серия и не допуснаха кош. Така от 13 точки пасив 5:46 минути преди края (69:56) сините изравниха до 69:69, като Христо Захариев излезе сам под коша след пас на Джордже Мичич.

Последва ново изравняване при 71:71 като най-добрият в състава на домакините и в мача Раде Джамбич вкара два наказателни удара. Димитър Ангелов изравни с нови два наказателни удара, но индивидуална игра и пробив през центъра на Джамбич 6,6 секунди преди края се оказа решаващото попадение.

Накрая Захариев можеше да прати срещата в продълженията, но пропусна. Следващият мач на Левски от този турнир е във вторник срещу Кожув (БЮР Македония), който в първата си среща у дома надви Пея (Косово).