Левски спечели с 3:2 срещу украинския Александрия

снимка: БГНЕС

Левски записа втора победа в контролните срещи, които играе на турска земя. „Сините“ се наложиха над украинския Александрия с 3:2.

Георги Костадинов откри още в 4-ата минута с глава, след което Козах изравни моментално в 7-ата минута, а в 11-ата Лукин отново с глава след центриране от корнер даде преднина на „сините“. В 80-ата след двоен фаул в наказателното поле Бедоя покачи на 3:1, а в 83-ата минута украинците намалиха за 3:2 чрез Леонов.

Капитанът в тази среща Роман Прохазка пропусна дузпа в 30-ата минута, която бе спечелена от Франсис Нар. В 37-ата минута Таргамадзе от фаул нацели гредата на Йоргачевич, който след това спаси и дузпа. Едно от новото попълнения на "сините" Александър Александров направи шпагат в наказателното поле, като рефера посочи бялата точка.

Стойчо Стоев направи три промени в стартовите 11. Капитанът Веселин Минев, Максимилиар Карнер и Санти Нгом останаха на пейката, а Орачев, Лукин и Бурабия започнаха от първата минута. Срещата бе и дебют на Мехди Бурабия за "сините".